|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peak and Plain Assn Champ Meet |
Hy-Tek's MEET MANAGER 8:02 PM 07/02/2011 Page 1 |
|
Peak & Plain 2011 - 01/01/2011 to 18/06/2011 |
|
|
Results - Main Gala |
|
|
Event 1 Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Capper, Olivia |
10 |
|
Alsager |
NT |
|
19.27 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Cooney, Rachel |
10 |
|
Knutsford Vikings |
22.86 |
|
23.46 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Shenton, Floss |
10 |
|
Nantwich Seals |
26.06 |
|
24.36 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Williams, Emily |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 2 Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilson, Joshua |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
20.16 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Abel, Lawrence |
9 |
|
Knutsford Vikings |
25.60 |
|
23.39 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Austin, Max |
10 |
|
Nantwich Seals |
23.70 |
|
24.31 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Copeland, Jacob |
9 |
|
Alsager |
NT |
|
24.32 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 3 Women 100 SC Meter IM Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Allanson, Phoebe |
14 |
|
Knutsford Vikings |
1:20.39 |
|
1:21.35 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Jones, Ellie |
12 |
|
Alsager |
NT |
|
1:23.10 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Webb, Shannon |
14 |
|
Nantwich Seals |
1:24.64 |
|
1:23.95 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Porter, Jessica |
16 |
|
Sandbach Sharks Asc |
1:22.15 |
|
1:24.13 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 4 Men 100 SC Meter IM Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peart, Samuel |
17 |
|
Sandbach Sharks Asc |
1:18.74 |
|
1:12.70 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Allanson, Edward |
16 |
|
Knutsford Vikings |
1:19.13 |
|
1:15.97 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Crawford, John |
14 |
|
Nantwich Seals |
1:20.59 |
|
1:16.07 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Corbishley, Simon |
12 |
|
Alsager |
NT |
|
1:21.92 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 5 Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meakin, Alisha A |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
43.85 |
|
39.70 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Turnock, Isabel |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
41.82 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Glasby-Seddon, Lucy |
10 |
|
Knutsford Vikings |
44.40 |
|
43.44 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Croft, Lucy |
11 |
|
Nantwich Seals |
51.93 |
|
50.09 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 6 Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wardle, Alex |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
43.39 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Baldry, Alexander |
11 |
|
Knutsford Vikings |
50.28 |
|
50.02 |
|
5 |
|
|
|
|
--- |
|
Priestman, Joshua |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
--- |
|
Anderson, Joshua |
10 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
Event 7 Girls 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hitchen, Bethany |
13 |
|
Alsager |
NT |
|
43.73 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hall, Finnula |
12 |
|
Nantwich Seals |
46.16 |
|
43.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Robertson, Ailish |
13 |
|
Knutsford Vikings |
44.07 |
|
44.09 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Trussler, Rachel |
12 |
|
Sandbach Sharks Asc |
48.44 |
|
47.23 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8 Boys 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jones, Samuel |
12 |
|
Knutsford Vikings |
44.27 |
|
42.15 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Shenton, Oliver |
13 |
|
Sandbach Sharks Asc |
46.14 |
|
42.92 |
|
5 |
|
|
|
|
(Event 8 Boys 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Corbishley, Simon |
12 |
|
Alsager |
NT |
|
44.20 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Selby, Thomas |
12 |
|
Nantwich Seals |
1:06.72 |
|
1:02.39 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 9 Women 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jevons, Emily |
16 |
|
Sandbach Sharks Asc |
33.41 |
|
32.16 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Paxton, Helen |
17 |
|
Alsager |
NT |
|
32.53 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bowcock, Emily |
15 |
|
Knutsford Vikings |
31.59 |
|
33.43 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Timmis, Francesca |
12 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
34.07 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 10 Men 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Price, Thomas |
18 |
|
Alsager |
NT |
|
28.82 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Butler, Christopher |
16 |
|
Knutsford Vikings |
31.24 |
|
29.43 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Powell, David |
15 |
|
Nantwich Seals |
32.95 |
|
34.09 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Bottomley, James |
17 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
X29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Event 11 Girls 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:30.37 |
|
2:20.13 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Rowlands, Charlotte 13 |
2) Ladley, Lucy 12 |
3) Hall, Finnula 12 |
4) Smith, May 12 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:17.42 |
|
2:21.69 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Simms, Beth 12 |
2) Cooney, Hannah 12 |
3) Snook, Angharad 13 |
4) Hargreaves, Jade 13 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
2:22.09 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Henderson, Millie 13 |
2) Bell, Stephanie 12 |
3) Trussler, Rachel 12 |
4) Pickup, Eva 12 |
|
4 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:25.13 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Sutton, Molly 13 |
2) Jones, Ellie 12 |
3) Bailey, Ruby R 12 |
4) Frampton, Ellie 12 |
|
|
Event 12 Boys 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
2:18.45 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Rowlinson, Samuel 13 |
2) Slater, Cameron 13 |
3) Siddons, Samuel 13 |
4) Shenton, Oliver 13 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:16.03 |
|
2:23.24 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Kindred, Charlie 13 |
2) Salzwedel, Kieran 12 |
3) Thomson, William 12 |
4) Jones, Samuel 12 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:23.85 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Emery Hyson, Cameron 11 |
2) Johnson, Matthew 11 |
3) Moorhouse, James 11 |
4) Fox-marrs, Jack 10 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:28.36 |
|
2:47.64 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Spencer-Hall, Nathan 12 |
2) Selby, Thomas 12 |
3) Anderson, Joshua 10 |
4) Hales, Thomas 11 |
|
|
Event 13 Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:56.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Turnock, Isabel 11 |
2) Wyatt, Amy 11 |
3) Lengyel, Olivia 10 |
4) Emery-Hyson, Maddison 10 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:57.07 |
|
3:01.46 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
2) Moston, Rebecca 11 |
3) Howarth, Amy Louise 11 |
4) Thomas, Ellen 10 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:57.16 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.2 Left position on the back (other than to initi |
|
|
1) Croft, Lucy 11 |
2) Whellan, Abbie 11 |
3) Cork, Francesca 11 |
4) Spencer-Hall, Ellen 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.2 Left position on the back (other than to initi |
|
|
1) Stakes, Tansim 11 |
2) Meakin, Alisha A 11 |
3) Griffin, Katie 11 |
4) Slater, Rachel 11 |
|
|
Event 14 Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
3:00.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Priestman, Joshua 11 |
2) Riley, Conner 11 |
3) Holmes, Oliver 11 |
4) Lengyel, Toby 11 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
3:16.07 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Wardle, Alex 11 |
2) Johnson, George 10 |
3) Cook, Marcus 9 |
4) Wilson, Joshua 10 |
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
3:11.52 |
|
3:23.95 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Homer, Angus 11 |
2) Baldry, Alexander 11 |
3) Allanson, Max 11 |
4) Salzwedel, Jonathan 11 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
A |
3:08.53 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #2: 7.5 Feet not turned our during the propulsive part |
|
|
1) Paget-Jones, Cameron 10 |
2) Austin, Max 10 |
3) Hales, Thomas 11 |
4) Clifton, Ben 11 |
|
|
Event 15 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clarke, Georgina |
9 |
|
Knutsford Vikings |
48.01 |
|
48.35 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Keeble, Amy |
9 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
51.86 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hulme, Jodie |
9 |
|
Alsager |
NT |
|
57.70 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Spencer-Hall, Ellen |
9 |
|
Nantwich Seals |
53.09 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
Event 16 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bevan, Joshua |
10 |
|
Alsager |
NT |
|
48.36 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Paget-Jones, Cameron |
10 |
|
Nantwich Seals |
56.04 |
|
54.13 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Shenton, Matthew |
9 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
1:00.39 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Kerr, Ruari |
10 |
|
Knutsford Vikings |
1:02.46 |
|
1:02.18 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 17 Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moston, Rebecca |
11 |
|
Knutsford Vikings |
49.70 |
|
50.18 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Wyatt, Amy |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
51.53 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Whellan, Abbie |
11 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
54.54 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Rowlinson, Abigail |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 18 Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johnson, Matthew |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
50.08 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Baldry, Alexander |
11 |
|
Knutsford Vikings |
52.66 |
|
52.97 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wilson, Joshua |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
57.01 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Anderson, Joshua |
10 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous |
|
|
Event 19 Girls 13 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rowlands, Charlotte |
13 |
|
Nantwich Seals |
37.96 |
|
37.26 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bell, Stephanie |
12 |
|
Sandbach Sharks Asc |
36.71 |
|
37.33 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hitchen, Bethany |
13 |
|
Alsager |
NT |
|
38.88 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Snook, Angharad |
13 |
|
Knutsford Vikings |
42.03 |
|
43.44 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 20 Boys 13 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
12 |
|
Nantwich Seals |
41.90 |
|
40.67 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peart, Mark |
12 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
43.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Emery Hyson, Cameron |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
44.95 |
|
4 |
|
|
|
|
(Event 20 Boys 13 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Salzwedel, Kieran |
12 |
|
Knutsford Vikings |
41.44 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.3 Alternating movement of legs or feet |
|
|
Event 21 Women 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Allanson, Phoebe |
14 |
|
Knutsford Vikings |
37.07 |
|
38.11 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Clarke, Emily |
15 |
|
Nantwich Seals |
37.50 |
|
38.77 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bottomley, Emma |
15 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
38.86 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Priestman, Amy |
17 |
|
Alsager |
NT |
|
40.33 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 22 Men 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walker, James |
14 |
|
Alsager |
NT |
|
32.73 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Briscoe, James |
17 |
|
Nantwich Seals |
35.50 |
|
35.34 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Welch, Peter |
15 |
|
Knutsford Vikings |
34.07 |
|
35.65 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Wardle, Edward |
15 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
35.95 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 23 Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
1:30.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Keeble, Amy 9 |
2) Keeble, Charlotte 9 |
3) Brooks, Megan 10 |
4) Williams, Emily 10 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:28.69 |
|
1:35.35 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Simms, Anna 10 |
2) Young, Abigail 10 |
3) Cooney, Rachel 10 |
4) Thomas, Ellen 10 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:32.99 |
|
1:42.70 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Spencer-Hall, Ellen 9 |
2) Whitlow, Eleanor 10 |
3) Shenton, Floss 10 |
4) Yates, zoe 10 |
|
--- |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Hulme, Jodie 9 |
2) Capper, Olivia 10 |
3) Emery-Hyson, Maddison 10 |
4) Holmes, Rebecca 9 |
|
|
Event 24 Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
1:33.45 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Copeland, Jacob 9 |
2) O'Neill, Euan 9 |
3) Bevan, Joshua 10 |
4) Ball, Cameron 9 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
1:41.24 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Wilson, Joshua 10 |
2) Johnson, George 10 |
3) Lord, Oliver 9 |
4) Cook, Marcus 9 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:35.92 |
|
1:41.80 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Paget-Jones, Cameron 10 |
2) Pointon, Joseph 10 |
3) Austin, Max 10 |
4) Wilne, Jack 9 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:31.48 |
|
1:51.78 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Kerr, Ruari 10 |
2) Hogg, Miles 10 |
3) Abel, Lawrence 9 |
4) Nanda, Tom 9 |
|
|
Event 25 Women 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:25.76 |
|
2:29.67 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Emily 15 |
2) Mcatominey, Hannah 13 |
3) Emeny, Rebecca 12 |
4) Timmis, Francesca 12 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:32.37 |
|
2:33.92 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Allanson, Phoebe 14 |
2) Simms, Beth 12 |
3) Mason, Georgia 14 |
4) Bowcock, Emily 15 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:36.91 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Priestman, Amy 17 |
2) Bright, Georgia 16 |
3) Steele, Alice 19 |
4) Paxton, Helen 17 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
2:50.42 |
|
2:38.32 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Jevons, Emily 16 |
2) Peart, Sarah 15 |
3) Henderson, Grace 16 |
4) Porter, Jessica 16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:14.50 |
|
2:13.54 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Stone, Dan 16 |
2) Briscoe, James 17 |
3) Crawford, John 14 |
4) Wallace, John 18 |
|
(Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:18.72 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Walker, James 14 |
2) Bloor, Thomas 14 |
3) Price, Thomas 18 |
4) Paxton, David 14 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
2:14.88 |
|
2:19.92 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Wardle, Richard 17 |
2) Peart, Samuel 17 |
3) Tudor, Timothy L 15 |
4) Wardle, Edward 15 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:17.22 |
|
2:26.90 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Welch, Peter 15 |
2) Robertson, Niall 16 |
3) Allanson, Edward 16 |
4) Butler, Christopher 16 |
|
|
Event 27 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simms, Anna |
10 |
|
Knutsford Vikings |
52.09 |
|
53.26 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Capper, Olivia |
10 |
|
Alsager |
NT |
|
53.74 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Brooks, Megan |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
1:00.09 |
|
59.11 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Whitlow, Eleanor |
10 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous |
|
|
Event 28 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
O'Neill, Euan |
9 |
|
Alsager |
NT |
|
53.58 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hogg, Miles |
10 |
|
Knutsford Vikings |
59.77 |
|
58.61 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Pointon, Joseph |
10 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
1:04.22 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Johnson, George |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
1:04.23 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 29 Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Howarth, Amy Louise |
11 |
|
Knutsford Vikings |
44.50 |
|
42.88 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Cork, Francesca |
11 |
|
Nantwich Seals |
45.50 |
|
43.42 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Turnock, Isabel |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
44.68 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Griffin, Katie |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
50.51 |
|
47.61 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 30 Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hales, Thomas |
11 |
|
Nantwich Seals |
45.29 |
|
44.42 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Holmes, Oliver |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
45.94 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wardle, Alex |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
46.48 |
|
4 |
|
|
|
|
|
Event 31 Girls 13 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simms, Beth |
12 |
|
Knutsford Vikings |
33.50 |
|
33.53 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Timmis, Francesca |
12 |
|
Nantwich Seals |
35.36 |
|
34.26 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Sutton, Molly |
13 |
|
Alsager |
NT |
|
35.37 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Pickup, Eva |
12 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
36.29 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 32 Boys 13 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siddons, Samuel |
13 |
|
Sandbach Sharks Asc |
32.75 |
|
33.13 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Kindred, Charlie |
13 |
|
Knutsford Vikings |
34.97 |
|
34.14 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Priestman, Joshua |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
35.47 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selby, Thomas |
12 |
|
Nantwich Seals |
50.28 |
|
48.09 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mcatominey, Hannah |
13 |
|
Nantwich Seals |
41.90 |
|
41.09 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Priestman, Amy |
17 |
|
Alsager |
NT |
|
44.42 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Henderson, Grace |
16 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
44.54 |
|
4 |
|
|
|
|
(Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robertson, Ailish |
13 |
|
Knutsford Vikings |
44.07 |
|
50.67 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 34 Men 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peart, Samuel |
17 |
|
Sandbach Sharks Asc |
38.76 |
|
37.61 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Molyneux, Toby |
16 |
|
Nantwich Seals |
38.45 |
|
38.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bloor, Thomas |
14 |
|
Alsager |
NT |
|
40.72 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Robertson, Niall |
16 |
|
Knutsford Vikings |
40.79 |
|
41.08 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 35 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
1:19.20 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Keeble, Amy 9 |
2) Keeble, Charlotte 9 |
3) Williams, Emily 10 |
4) Brooks, Megan 10 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:15.95 |
|
1:21.19 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Thomas, Ellen 10 |
2) Clarke, Georgina 9 |
3) Simms, Anna 10 |
4) Cooney, Rachel 10 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
1:25.51 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Hulme, Jodie 9 |
2) Meir, Emily 9 |
3) Holmes, Rebecca 9 |
4) Caine, Romy 9 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:20.03 |
|
1:27.01 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Whitlow, Eleanor 10 |
2) Spencer-Hall, Ellen 9 |
3) Shenton, Floss 10 |
4) Yates, zoe 10 |
|
|
Event 36 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
1:18.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Bevan, Joshua 10 |
2) Lawton, Mackenzie 9 |
3) Ball, Cameron 9 |
4) Copeland, Jacob 9 |
|
2 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:28.18 |
|
1:25.80 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Wilne, Jack 9 |
2) Stubbs, Joshua 10 |
3) Pointon, Joseph 10 |
4) Austin, Max 10 |
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:24.70 |
|
1:39.33 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Abel, Lawrence 9 |
2) Nanda, Tom 9 |
3) Kerr, Ruari 10 |
4) Hogg, Miles 10 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Johnson, George 10 |
2) Lord, Oliver 9 |
3) Cook, Marcus 9 |
4) Wilson, Joshua 10 |
|
|
Event 37 Girls 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:16.76 |
|
2:41.08 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Timmis, Francesca 12 |
2) Hall, Finnula 12 |
3) Rowlands, Charlotte 13 |
4) Ladley, Lucy 12 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:46.66 |
|
2:45.76 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Hargreaves, Jade 13 |
2) Robertson, Ailish 13 |
3) Snook, Angharad 13 |
4) Simms, Beth 12 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:47.36 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) O'Niell, Lydia 11 |
2) Bailey, Ruby R 12 |
3) Hitchen, Bethany 13 |
4) Frampton, Ellie 12 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.2 Left position on the back (other than to initi |
|
|
1) Bell, Stephanie 12 |
2) Trussler, Rachel 12 |
3) Pickup, Eva 12 |
4) Henderson, Millie 13 |
|
|
Event 38 Boys 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
2:36.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Slater, Cameron 13 |
2) Rowlinson, Samuel 13 |
3) Siddons, Samuel 13 |
4) Shenton, Oliver 13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:40.86 |
|
2:43.08 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Stephenson, Alex 13 |
2) Jones, Samuel 12 |
3) Salzwedel, Kieran 12 |
4) Kindred, Charlie 13 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:51.90 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Lengyel, Toby 11 |
2) Corbishley, Simon 12 |
3) Emery Hyson, Cameron 11 |
4) Priestman, Joshua 11 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:56.29 |
|
3:31.73 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Spencer-Hall, Nathan 12 |
2) Anderson, Joshua 10 |
3) Hales, Thomas 11 |
4) Selby, Thomas 12 |
|
|
Event 39 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas, Ellen |
10 |
|
Knutsford Vikings |
41.89 |
|
42.85 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Brooks, Megan |
10 |
|
Sandbach Sharks Asc |
43.48 |
|
43.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Yates, zoe |
10 |
|
Nantwich Seals |
42.84 |
|
47.61 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hulme, Jodie |
9 |
|
Alsager |
NT |
|
49.42 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 40 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ball, Cameron |
9 |
|
Alsager |
NT |
|
42.10 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Stubbs, Joshua |
10 |
|
Nantwich Seals |
45.22 |
|
44.57 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Abel, Lawrence |
9 |
|
Knutsford Vikings |
44.73 |
|
45.22 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Shenton, Matthew |
9 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
52.10 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 41 Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lengyel, Olivia |
10 |
|
Alsager |
NT |
|
35.86 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Moston, Rebecca |
11 |
|
Knutsford Vikings |
38.72 |
|
41.90 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Slater, Rachel |
11 |
|
Sandbach Sharks Asc |
45.23 |
|
44.97 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Whellan, Abbie |
11 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
44.98 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 42 Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moorhouse, James |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
37.82 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Cook, Marcus |
9 |
|
Sandbach Sharks Asc |
39.23 |
|
38.26 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Homer, Angus |
11 |
|
Knutsford Vikings |
41.55 |
|
41.01 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Clifton, Ben |
11 |
|
Nantwich Seals |
49.27 |
|
49.86 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 43 Girls 13 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jones, Ellie |
12 |
|
Alsager |
NT |
|
40.06 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hargreaves, Jade |
13 |
|
Knutsford Vikings |
38.71 |
|
40.17 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Timmis, Francesca |
12 |
|
Nantwich Seals |
41.19 |
|
40.26 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Pickup, Eva |
12 |
|
Sandbach Sharks Asc |
42.34 |
|
42.39 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 44 Boys 13 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stephenson, Alex |
13 |
|
Knutsford Vikings |
39.13 |
|
38.77 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Slater, Cameron |
13 |
|
Sandbach Sharks Asc |
40.65 |
|
40.54 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
12 |
|
Nantwich Seals |
41.89 |
|
43.36 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Lengyel, Toby |
11 |
|
Alsager |
NT |
|
43.55 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 45 Women 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emeny, Rebecca |
12 |
|
Nantwich Seals |
35.46 |
|
35.32 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Mason, Georgia |
14 |
|
Knutsford Vikings |
35.59 |
|
36.52 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Steele, Alice |
19 |
|
Alsager |
NT |
|
37.13 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mellor, Lauren |
15 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
40.11 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 46 Men 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bottomley, James |
17 |
|
Sandbach Sharks Asc |
NT |
|
32.67 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bloor, Thomas |
14 |
|
Alsager |
NT |
|
33.85 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Stone, Dan |
16 |
|
Nantwich Seals |
34.52 |
|
34.32 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Stephenson, Alex |
13 |
|
Knutsford Vikings |
34.71 |
|
34.89 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 47 Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:35.54 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Emery-Hyson, Maddison 10 |
2) Lengyel, Olivia 10 |
3) Wyatt, Amy 11 |
4) Capper, Olivia 10 |
|
--- |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:34.55 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Howarth, Amy Louise 11 |
2) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
3) Simms, Anna 10 |
4) Moston, Rebecca 11 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
1) Stakes, Tansim 11 |
2) Meakin, Alisha A 11 |
3) Griffin, Katie 11 |
4) Slater, Rachel 11 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:40.16 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Cork, Francesca 11 |
2) Yates, zoe 10 |
3) Whellan, Abbie 11 |
4) Croft, Lucy 11 |
|
|
Event 48 Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:35.93 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Moorhouse, James 11 |
2) Fox-marrs, Jack 10 |
3) O'Neill, Euan 9 |
4) Riley, Conner 11 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
3:05.95 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Wardle, Alex 11 |
2) Cook, Marcus 9 |
3) Johnson, George 10 |
4) Shenton, Matthew 9 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:56.06 |
|
3:06.11 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Clifton, Ben 11 |
2) Anderson, Joshua 10 |
3) Hales, Thomas 11 |
4) Stubbs, Joshua 10 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:39.61 |
|
3:09.24 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Allanson, Max 11 |
2) Baldry, Alexander 11 |
3) Salzwedel, Jonathan 11 |
4) Homer, Angus 11 |
|
|
Event 49 Women 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:08.66 |
|
2:13.58 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Emily 15 |
2) Mcatominey, Hannah 13 |
3) Webb, Shannon 14 |
4) Emeny, Rebecca 12 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
2:13.64 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Jevons, Emily 16 |
2) Porter, Jessica 16 |
3) Mellor, Lauren 15 |
4) Henderson, Grace 16 |
|
3 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
2:15.72 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Paxton, Helen 17 |
2) Steele, Alice 19 |
3) Bright, Georgia 16 |
4) Priestman, Amy 17 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:14.22 |
|
2:19.74 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Bowcock, Emily 15 |
2) Mason, Georgia 14 |
3) Snook, Angharad 13 |
4) Allanson, Phoebe 14 |
|
|
Event 50 Men 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Asc |
|
A |
NT |
|
1:57.47 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Bottomley, James 17 |
2) Wardle, Edward 15 |
3) Wardle, Richard 17 |
4) Peart, Samuel 17 |
|
2 |
|
Alsager |
|
A |
NT |
|
1:58.43 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Bloor, Thomas 14 |
2) Paxton, David 14 |
3) Corbishley, Simon 12 |
4) Price, Thomas 18 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:58.20 |
|
2:01.26 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Powell, David 15 |
2) Briscoe, James 17 |
3) Crawford, John 14 |
4) Wallace, John 18 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:00.38 |
|
2:07.76 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Robertson, Niall 16 |
2) Welch, Peter 15 |
3) Allanson, Edward 16 |
4) Butler, Christopher 16 |
|