|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peak and Plain Assn Champ Meet |
Hy-Tek's MEET MANAGER 1:29 PM 01/02/2009 Page 1 |
|
Plain Round 1 - 2009 - 01/01/2009 to 30/06/2009 |
|
|
|
Results - Main Gala |
|
|
|
Event 1 Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
21.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thornhill, Helen |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
20.58 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Porter, Verity |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
23.56 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Holden, Polly |
9 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
23.70 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Dodson, Phoebe E |
8 |
|
Dane Valley SC |
29.67 |
|
26.20 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 2 Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
21.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bowen, Rhys |
10 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
20.95 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Higginbottom, Harry |
10 |
|
Nantwich SC |
21.88 |
|
22.08 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Abrahamse, Micheal |
10 |
|
Dane Valley SC |
29.53 |
|
22.38 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Holmes, Oliver |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
23.52 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 3 Women 100 SC Meter IM Peak |
|
1:17.00 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hamdy, Claudia J |
13 |
|
Nantwich SC |
1:18.00 |
|
1:15.53 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Lowe, Kerri |
17 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
1:16.33 |
|
OVR |
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Yates, Samantha |
13 |
|
Dane Valley SC |
1:22.70 |
|
1:19.30 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Porter, Jessica |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
1:28.96 |
|
1:27.35 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 4 Men 100 SC Meter IM Peak |
|
1:14.00 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Short, Nicholas |
16 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
1:13.91 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Chang, Luke |
15 |
|
Nantwich SC |
1:21.00 |
|
1:19.04 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Devaney, Patrick |
13 |
|
Dane Valley SC |
1:21.51 |
|
1:21.51 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Lloyd, Joseph |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
1:24.98 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 5 Girls 6-11 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
42.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Price-Murphy, Cayla |
11 |
|
Nantwich SC |
46.94 |
|
42.86 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Mulligan, Kathryn |
11 |
|
Dane Valley SC |
45.16 |
|
43.43 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hodson, Grace |
11 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
45.48 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Porter, Verity |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
49.26 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 6 Boys 6-11 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
42.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holland, Harry A |
10 |
|
Dane Valley SC |
47.22 |
|
44.23 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Pemberton, George |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
51.25 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Colling, Thomas |
10 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
1:07.11 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Beddow, Owen |
10 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.4 Not on back when leaving the wall |
|
|
Event 7 Girls 6-13 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
43.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hodson, Chloe |
13 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
42.95 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chang, Maria |
12 |
|
Nantwich SC |
52.00 |
|
51.81 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mitchyn, Anna |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
55.31 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Jones, Hannah |
12 |
|
Dane Valley SC |
53.27 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.4 Head not break surface before hands turn inward at widest point in 2nd stroke after st |
|
|
Event 8 Boys 6-13 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
43.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wardle, Edward |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
43.39 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Ceuppens, John |
11 |
|
Dane Valley SC |
45.94 |
|
44.48 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Nevill, William |
13 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
45.31 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Russell, James |
12 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.1 A swimmer did not cover the whole distance – DNF |
|
|
Event 9 Women 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
30.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer, Emma |
14 |
|
Nantwich SC |
33.00 |
|
32.51 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bennett, Lauren A |
13 |
|
Dane Valley SC |
32.83 |
|
33.03 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Saville, Emma |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
40.51 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Carrter, Rachel |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
48.87 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 10 Men 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
28.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Muir-Cochrane, Conor |
14 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
29.26 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Colquhoun, Alexander |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
32.88 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Stone, Daniel |
14 |
|
Nantwich SC |
35.00 |
|
32.90 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Stafford, Dominic |
12 |
|
Dane Valley SC |
34.32 |
|
33.88 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 11 Girls 6-13 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:20.74 |
|
2:32.69 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Brazier, Niamh 13 |
2) Curley, Nicola 12 |
3) Ceuppens, Martha 12 |
4) Jones, Hannah 12 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:31.42 |
|
2:41.23 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Shenton, Eleanor 12 |
2) Chang, Maria 12 |
3) Clarke, Emily 13 |
4) Timmis, Francesca 10 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:24.77 |
|
2:49.03 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Beckett, Hannah 12 |
2) Foy, Ailsh 13 |
3) Bradley, Shannon 13 |
4) Peart, Sarah 13 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:42.24 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.1 A swimmer did not cover the whole distance – DNF |
|
|
1) Hodson, Grace 11 |
2) Cocker, Kara 12 |
3) Hodson, Chloe 13 |
4) Halbert, Jessica 13 |
|
|
Event 12 Boys 6-13 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:17.03 |
|
2:19.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Dodson, Billy L 12 |
2) Stafford, Dominic 12 |
3) Ceuppens, John 11 |
4) Fleming-Hughes, Joshua 13 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:32.26 |
|
2:21.37 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Chang, John 13 |
2) Kemp, Ben 12 |
3) Barrow, Niall 13 |
4) Crawford, John 12 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:43.96 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:36.93 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Hodgson, Ben 12 |
2) Wellings, Robert 12 |
3) Clayton-Barker, Connor 12 |
4) Mitchyn, Peter 12 |
|
|
Event 13 Girls 6-11 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
3:06.01 |
|
3:08.64 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Mulligan, Kathryn 11 |
2) Byron, Victoria C 10 |
3) Taylor, Nicole 10 |
4) Pearce, Rosie 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
NT |
|
3:20.78 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Coe, Rebecca 11 |
2) Johnson, Amy 9 |
3) Hodson, Grace 11 |
4) Needham, Freya 9 |
|
--- |
|
Nantwich SC |
|
A |
3:29.98 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #3: 8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly |
|
|
1) Price-Murphy, Cayla 11 |
2) Marr, Laura 11 |
3) Mcatominey, Hannah 11 |
4) Emeny, Rebecca 10 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
3:20.39 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.2 Left position on the back (other than to initi |
|
|
1) Dunn, Victoria 11 |
2) Rowlinson, Abigail 10 |
3) Porter, Verity 9 |
4) Lowery, Katie 9 |
|
|
Event 14 Boys 6-11 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
3:09.98 |
|
3:00.43 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Abrahamse, Micheal 10 |
2) Wilkins, Danny 11 |
3) Holland, Harry A 10 |
4) Bratt, Jamie 11 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
3:08.53 |
|
3:28.00 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Hole, Matthew 10 |
2) Marr, Thomas 11 |
3) Higginbottom, Harry 10 |
4) Marr, Daniel 11 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
3:32.79 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.4 Not on back when leaving the wall - back |
|
|
1) Ryder-Dawson, Samuel 9 |
2) Bowen, Rhys 10 |
3) Bowers, Jake 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.4 Not on back when leaving the wall - back |
|
|
1) O'Connor, Sean 11 |
2) Rowlinson, Samuel 11 |
3) Pritchard, Jack 11 |
4) Lightfoot, Alex 11 |
|
|
Event 15 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
46.40 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timmis, Francesca |
10 |
|
Nantwich SC |
48.00 |
|
46.07 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Johnson, Amy |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
48.73 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
McEwan, Catherine |
9 |
|
Dane Valley SC |
53.27 |
|
50.33 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Lowery, Katie |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
Event 16 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
46.40 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bowen, Rhys |
10 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
47.41 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Holland, James |
8 |
|
Dane Valley SC |
NT |
|
50.17 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mellor, Ryan |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
53.74 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hales, Thomas |
9 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
57.99 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 17 Girls 6-11 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
47.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mcatominey, Hannah |
11 |
|
Nantwich SC |
51.00 |
|
49.64 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Byron, Victoria C |
10 |
|
Dane Valley SC |
48.63 |
|
50.20 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Coe, Rebecca |
11 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
54.26 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Pickup, Eva |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
55.44 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 18 Boys 6-11 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
47.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilkins, Danny |
11 |
|
Dane Valley SC |
53.65 |
|
48.30 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Rowlinson, Samuel |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
53.37 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
1:01.50 |
|
55.22 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marr, Thomas |
11 |
|
Nantwich SC |
55.00 |
|
57.88 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 19 Girls 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
36.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cocker, Kara |
12 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
40.23 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Baranciukas, Sacha |
13 |
|
Nantwich SC |
39.97 |
|
40.77 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Peart, Sarah |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
49.42 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Brazier, Niamh |
13 |
|
Dane Valley SC |
38.70 |
|
X40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Event 20 Boys 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
36.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fleming-Hughes, Joshua |
13 |
|
Dane Valley SC |
37.97 |
|
35.72 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Crawford, John |
12 |
|
Nantwich SC |
40.00 |
|
39.05 |
|
5 |
|
|
|
|
(Event 20 Boys 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wellings, Robert |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
59.86 |
|
4 |
|
|
|
|
|
Event 21 Women 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
35.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mycock, Verity |
16 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
34.92 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Talbot, Rebeccah |
17 |
|
Nantwich SC |
35.99 |
|
37.76 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Brazier, Lizzie |
15 |
|
Dane Valley SC |
37.72 |
|
38.16 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Beckett, Jessica K |
16 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
44.34 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 22 Men 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Devaney, Patrick |
13 |
|
Dane Valley SC |
35.38 |
|
36.76 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Evans, Michael |
17 |
|
Nantwich SC |
36.00 |
|
37.29 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Muir-Cochrane, Conor |
14 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
40.85 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hodgson, Matthew |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
50.15 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 23 Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
1:36.55 |
|
1:34.40 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Morris, Geogia 10 |
2) Clarke, Olivia 10 |
3) Holden, Polly 9 |
4) Nevill, Hannah 10 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
1:34.80 |
|
1:36.03 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Needham, Freya 9 |
2) Johnson, Amy 9 |
3) Thornhill, Helen 9 |
4) Carrter, Rachel 9 |
|
3 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:34.41 |
|
1:42.36 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Pearce, Rosie 10 |
2) McEwan, Catherine 9 |
3) Dodson, Phoebe E 8 |
4) Bratt, Jessica 9 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
1:42.73 |
|
1:43.97 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Pickup, Eva 10 |
2) Rowlinson, Abigail 10 |
3) Trussler, Rachel 10 |
4) Lowery, Katie 9 |
|
|
Event 24 Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:35.65 |
|
1:35.78 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Holland, James 8 |
2) Gittens, James 10 |
3) Oliver, Bradley 9 |
4) Ramsden, Joshua H 10 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
1:35.92 |
|
1:36.39 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Ahearne, Edward 10 |
2) Hole, Matthew 10 |
3) Higginbottom, Harry 10 |
4) Beddow, Owen 10 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
1:37.05 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Ryder-Dawson, Samuel 9 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Bowen, Rhys 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
1:31.59 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.4 Not on back when leaving the wall - back |
|
|
1) Wardle, Alexander 9 |
2) Holmes, Oliver 9 |
3) Mellor, Ryan 10 |
4) Bayes, Jack 10 |
|
|
Event 25 Women 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:09.99 |
|
2:28.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Brazier, Lizzie 15 |
2) Rodaway, Emma 13 |
3) Yates, Samantha 13 |
4) Bennett, Lauren A 13 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:55.75 |
|
2:30.30 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Allsop, Sian 14 |
2) Mycock, Verity 16 |
3) Lowe, Kerri 17 |
4) Longden, Emma 12 |
|
3 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:29.39 |
|
2:30.69 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Talbot, Rebeccah 17 |
2) Owen, Sarah 16 |
3) Barrow, Megan 17 |
4) Wilmer, Emma 14 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:43.63 |
|
3:02.26 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Saville, Emma 14 |
2) Porter, Jessica 14 |
3) Mellor, Lauren 13 |
4) Beckett, Jessica K 16 |
|
|
Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:27.59 |
|
2:25.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Evans, Michael 17 |
2) Shenton, Dylan 14 |
3) Barwick, Luke 14 |
4) Cooper, Joshua 16 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:38.08 |
|
2:25.19 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Muir-Cochrane, Conor 14 |
2) Short, Nicholas 16 |
3) Mycock, Rowan 14 |
4) Bainbridge, Nicholas 15 |
|
(Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:55.90 |
|
2:33.81 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Devaney, Patrick 13 |
2) Fleming-Hughes, Joshua 13 |
3) Ceuppens, John 11 |
4) Stafford, Dominic 12 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:22.09 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 4.4 Start before starting signal - misc |
|
|
1) Hodgson, Matthew 14 |
2) Peart, Samuel 15 |
3) Lloyd, Joseph 14 |
4) Wardle, Richard 15 |
|
|
Event 27 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
51.30 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johnson, Amy |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
53.41 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Rowlinson, Abigail |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
55.44 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Clarke, Olivia |
10 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
55.89 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
McEwan, Catherine |
9 |
|
Dane Valley SC |
NT |
|
56.40 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 28 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
51.30 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
1:01.50 |
|
56.79 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Gittens, James |
10 |
|
Dane Valley SC |
56.05 |
|
57.69 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hole, Matthew |
10 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
59.04 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Maguire, Samuel |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous |
|
|
Event 29 Girls 6-11 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
41.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emeny, Rebecca |
10 |
|
Nantwich SC |
44.33 |
|
49.25 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Taylor, Nicole |
10 |
|
Dane Valley SC |
48.50 |
|
49.71 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hodson, Grace |
11 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
50.78 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Porter, Verity |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
53.97 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30 Boys 6-11 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
41.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holland, Harry A |
10 |
|
Dane Valley SC |
46.03 |
|
46.14 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bowen, Rhys |
10 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
54.80 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Higginbottom, Harry |
10 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
56.18 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Lightfoot, Alex |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.2 Arms not brought forward together |
|
|
Event 31 Girls 6-13 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halbert, Jessica |
13 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
34.70 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Ceuppens, Martha |
12 |
|
Dane Valley SC |
36.82 |
|
35.11 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Foy, Ailsh |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
39.78 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Shenton, Eleanor |
12 |
|
Nantwich SC |
43.00 |
|
48.00 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 32 Boys 6-13 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Barrow, Niall |
13 |
|
Nantwich SC |
35.00 |
|
35.36 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Dodson, Billy L |
12 |
|
Dane Valley SC |
NT |
|
35.81 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Clayton-Barker, Connor |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
49.14 |
|
4 |
|
|
|
|
|
Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
39.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodaway, Emma |
13 |
|
Dane Valley SC |
41.98 |
|
40.14 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Allsop, Sian |
14 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
45.55 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Owen, Sarah |
16 |
|
Nantwich SC |
NT |
|
47.76 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Saville, Emma |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
52.93 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 34 Men 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
37.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fleming-Hughes, Joshua |
13 |
|
Dane Valley SC |
40.08 |
|
39.45 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Longden, Samuel |
14 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
43.23 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wardle, Richard |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
46.58 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Cooper, Joshua |
16 |
|
Nantwich SC |
40.00 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.1 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick |
|
|
Event 35 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
1:22.51 |
|
1:23.10 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Olivia 10 |
2) Morris, Geogia 10 |
3) Holden, Polly 9 |
4) Nevill, Hannah 10 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:23.89 |
|
1:24.75 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Bratt, Jessica 9 |
2) McEwan, Catherine 9 |
3) Dodson, Phoebe E 8 |
4) Pearce, Rosie 10 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
1:29.36 |
|
1:25.94 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Pickup, Eva 10 |
2) Lowery, Katie 9 |
3) Trussler, Rachel 10 |
4) Porter, Verity 9 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
1:27.71 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Thornhill, Helen 9 |
2) Johnson, Amy 9 |
3) Carrter, Rachel 9 |
4) Needham, Freya 9 |
|
|
Event 36 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
1:22.73 |
|
1:24.47 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Ryder-Dawson, Samuel 9 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Bowen, Rhys 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:23.34 |
|
1:27.68 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Gittens, James 10 |
2) Holland, James 8 |
3) Oliver, Bradley 9 |
4) Ramsden, Joshua H 10 |
|
3 |
|
Nantwich SC |
|
A |
1:28.18 |
|
1:28.11 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Hales, Thomas 9 |
2) Austin, Max 8 |
3) Ahearne, Edward 10 |
4) Hole, Matthew 10 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
1:18.37 |
|
1:32.20 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Holmes, Oliver 9 |
2) Wardle, Alexander 9 |
3) Mellor, Ryan 10 |
4) Maguire, Samuel 9 |
|
|
Event 37 Girls 6-13 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
3:05.78 |
|
2:38.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Longden, Emma 12 |
2) Hodson, Chloe 13 |
3) Cocker, Kara 12 |
4) Halbert, Jessica 13 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:49.32 |
|
3:04.45 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Emily 13 |
2) Chang, Maria 12 |
3) Baranciukas, Sacha 13 |
4) Shenton, Eleanor 12 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:57.14 |
|
3:26.50 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Bradley, Shannon 13 |
2) Peart, Sarah 13 |
3) Mitchyn, Anna 13 |
4) Beckett, Hannah 12 |
|
--- |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:42.51 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #2: 7.4 Head not break surface before hands turn inwar |
|
|
1) Curley, Nicola 12 |
2) Jones, Hannah 12 |
3) Brazier, Niamh 13 |
4) Ceuppens, Martha 12 |
|
|
Event 38 Boys 6-13 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:56.29 |
|
2:44.38 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Chang, John 13 |
2) Nevill, William 13 |
3) Crawford, John 12 |
4) Barrow, Niall 13 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:41.05 |
|
2:45.72 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Ceuppens, John 11 |
2) Stafford, Dominic 12 |
3) Fleming-Hughes, Joshua 13 |
4) Dodson, Billy L 12 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
3:08.76 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
(Event 38 Boys 6-13 200 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
3:11.20 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #3: 8.2 Arms not brought forward together - fly |
|
|
1) Hodgson, Ben 12 |
2) Wardle, Edward 13 |
3) Wellings, Robert 12 |
4) Mitchyn, Peter 12 |
|
|
Event 39 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
40.90 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nevill, Hannah |
10 |
|
Nantwich SC |
46.00 |
|
44.92 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Trussler, Rachel |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
45.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Needham, Freya |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
47.61 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bratt, Jessica |
9 |
|
Dane Valley SC |
52.22 |
|
48.20 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 40 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
40.90 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bayes, Jack |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
40.75 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Oliver, Bradley |
9 |
|
Dane Valley SC |
NT |
|
41.66 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Beddow, Owen |
10 |
|
Nantwich SC |
41.00 |
|
45.04 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Colling, Thomas |
10 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
48.92 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 41 Girls 6-11 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
37.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timmis, Francesca |
10 |
|
Nantwich SC |
38.00 |
|
41.25 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Pearce, Rosie |
10 |
|
Dane Valley SC |
42.52 |
|
43.53 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Coe, Rebecca |
11 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
44.06 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Dunn, Victoria |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
51.26 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 42 Boys 6-11 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
37.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Higginbottom, Harry |
10 |
|
Nantwich SC |
40.00 |
|
43.12 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Pritchard, Jack |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
46.96 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Ryder-Dawson, Samuel |
9 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
50.11 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Bratt, Jamie |
11 |
|
Dane Valley SC |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
4.4 Start before starting signal |
|
|
Event 43 Girls 6-13 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
38.60 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clarke, Emily |
13 |
|
Nantwich SC |
40.00 |
|
42.21 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Cocker, Kara |
12 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
42.70 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Curley, Nicola |
12 |
|
Dane Valley SC |
43.13 |
|
43.21 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bradley, Shannon |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
49.52 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 44 Boys 6-13 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
38.60 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stafford, Dominic |
12 |
|
Dane Valley SC |
40.54 |
|
42.57 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Kemp, Ben |
12 |
|
Nantwich SC |
44.00 |
|
48.13 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mitchyn, Peter |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
1:03.68 |
|
4 |
|
|
|
|
|
Event 45 Women 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
33.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Longden, Emma |
12 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
34.75 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Yates, Samantha |
13 |
|
Dane Valley SC |
36.77 |
|
35.37 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mellor, Lauren |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
46.64 |
|
4 |
|
|
|
|
(Event 45 Women 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
--- |
|
Barrow, Megan |
17 |
|
Nantwich SC |
34.00 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.2 Arms not brought forward together |
|
|
Event 46 Men 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
31.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mycock, Rowan |
14 |
|
Buxton & District SC |
NT |
|
33.95 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Devaney, Patrick |
13 |
|
Dane Valley SC |
37.22 |
|
38.44 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Barwick, Luke |
14 |
|
Nantwich SC |
38.59 |
|
39.25 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Samuel |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
NT |
|
41.80 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 47 Girls 6-11 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
3:01.75 |
|
2:40.58 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Marr, Laura 11 |
2) Price-Murphy, Cayla 11 |
3) Emeny, Rebecca 10 |
4) Timmis, Francesca 10 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:48.06 |
|
2:50.59 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Mulligan, Kathryn 11 |
2) Taylor, Nicole 10 |
3) Byron, Victoria C 10 |
4) Pearce, Rosie 10 |
|
3 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:50.09 |
|
2:59.45 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Hodson, Grace 11 |
2) Coe, Rebecca 11 |
3) Needham, Freya 9 |
4) Thornhill, Helen 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:58.03 |
|
3:07.38 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Pickup, Eva 10 |
2) Rowlinson, Abigail 10 |
3) Dunn, Victoria 11 |
4) Trussler, Rachel 10 |
|
|
Event 48 Boys 6-11 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
2:44.43 |
|
2:41.76 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Bratt, Jamie 11 |
2) Holland, Harry A 10 |
3) Abrahamse, Micheal 10 |
4) Wilkins, Danny 11 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:55.36 |
|
3:05.10 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Pemberton, George 11 |
2) O'Connor, Sean 11 |
3) Pritchard, Jack 11 |
4) Lightfoot, Alex 11 |
|
3 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:56.06 |
|
3:06.28 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Higginbottom, Harry 10 |
2) Marr, Daniel 11 |
3) Marr, Thomas 11 |
4) Beddow, Owen 10 |
|
4 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
NT |
|
3:12.03 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Ryder-Dawson, Samuel 9 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Bowen, Rhys 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
|
Event 49 Girls 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:14.47 |
|
2:11.47 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Talbot, Rebeccah 17 |
2) Hamdy, Claudia J 13 |
3) Wilmer, Emma 14 |
4) Barrow, Megan 17 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:36.19 |
|
2:13.84 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Mycock, Verity 16 |
2) Allsop, Sian 14 |
3) Doig, Fiona 14 |
4) Lowe, Kerri 17 |
|
3 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:57.25 |
|
2:15.00 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Bennett, Lauren A 13 |
2) Yates, Samantha 13 |
3) Brazier, Lizzie 15 |
4) Rodaway, Emma 13 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:18.02 |
|
2:36.86 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Porter, Jessica 14 |
2) Saville, Emma 14 |
3) Beckett, Jessica K 16 |
4) Mellor, Lauren 13 |
|
|
Event 50 Boys 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
2:16.22 |
|
2:00.14 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Bainbridge, Nicholas 15 |
2) Mycock, Rowan 14 |
3) Short, Nicholas 16 |
4) Muir-Cochrane, Conor 14 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
2:06.75 |
|
2:04.13 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Shenton, Dylan 14 |
2) Chang, Luke 15 |
3) Cooper, Joshua 16 |
4) Evans, Michael 17 |
|
3 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
1:42.53 |
|
2:21.56 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Stafford, Dominic 12 |
2) Fleming-Hughes, Joshua 13 |
3) Ceuppens, John 11 |
4) Devaney, Patrick 13 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
2:03.31 |
|
2:33.89 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Hodgson, Matthew 14 |
2) Lowe, Scott 14 |
3) Peart, Samuel 15 |
4) Lloyd, Joseph 14 |
|