|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peak and Plain Assn Champ Meet |
Hy-Tek's MEET MANAGER 4:35 PM 15/03/2009 Page 1 |
|
Peak & Plain Galas 2009 - 14/03/2009 |
|
|
|
Results - Main Gala |
|
|
|
Event 1 Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
21.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Porter, Verity |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
21.87 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
McNeil, Lauren |
9 |
|
Buxton & District SC |
|
23.49 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bratt, Jessica |
9 |
|
Dane Valley SC |
|
24.36 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Holden, Polly |
9 |
|
Nantwich SC |
|
24.87 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 2 Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
21.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Geary, Fionn |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
20.84 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
21.66 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Coutts, Angus |
10 |
|
Dane Valley SC |
|
24.45 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hales, Thomas |
9 |
|
Nantwich SC |
|
27.60 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 3 Women 100 SC Meter IM Peak |
|
1:17.00 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yates, Samantha |
14 |
|
Dane Valley SC |
|
1:18.49 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Longden, Emma |
12 |
|
Buxton & District SC |
|
1:18.69 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Axon, Abigail |
18 |
|
Nantwich SC |
|
1:20.08 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Saville, Emma |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
1:46.01 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 4 Men 100 SC Meter IM Peak |
|
1:14.00 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mycock, Rowan |
14 |
|
Buxton & District SC |
|
1:14.05 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Coutts, Scott |
13 |
|
Dane Valley SC |
|
1:16.80 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Chang, Luke |
15 |
|
Nantwich SC |
|
1:20.77 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Samuel |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
1:26.27 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 5 Girls 6-11 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
42.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emeny, Rebecca |
10 |
|
Nantwich SC |
|
45.82 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Coe, Rebecca |
11 |
|
Buxton & District SC |
|
49.72 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Coles, Bronnen |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
54.22 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Burnham, Isabella |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 6 Boys 6-11 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
42.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edmands, Sam |
11 |
|
Buxton & District SC |
|
43.39 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
10 |
|
Nantwich SC |
|
46.45 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wilkins, Danny |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
47.11 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Mark |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
56.52 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 7 Girls 6-13 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
43.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Perris-Redding, India |
12 |
|
Nantwich SC |
|
48.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bradley, Shannon |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
48.76 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Day, Jessica |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
48.80 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Watson, Georgina |
12 |
|
Buxton & District SC |
|
57.62 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 8 Boys 6-13 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
43.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ceuppens, John |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
44.95 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Chang, John |
13 |
|
Nantwich SC |
|
46.69 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Colling, Thomas |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
1:12.33 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Clayton-Barker, Connor |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.6 Did not touch at turn or finish with both hands, or touch simultaneous |
|
|
Event 9 Women 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
30.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ceuppens, Constance |
17 |
|
Dane Valley SC |
|
31.45 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer, Emma |
14 |
|
Nantwich SC |
|
31.97 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Allsop, Sian |
14 |
|
Buxton & District SC |
|
33.78 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Sarah |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
37.83 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 10 Men 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
28.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bainbridge, Nicholas |
15 |
|
Buxton & District SC |
|
29.34 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Devaney, Patrick |
14 |
|
Dane Valley SC |
|
31.91 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Barwick, Luke |
14 |
|
Nantwich SC |
|
32.53 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Watson, Thomas |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
39.35 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 11 Girls 6-13 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
2:31.59 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Perris-Redding, India 12 |
2) Piggott, Abbi 11 |
3) Chang, Maria 12 |
4) Clarke, Emily 13 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:36.26 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Hogg, Niamh L 12 |
2) Day, Jessica 12 |
3) Platt, Annabel 12 |
4) Jones, Hannah 12 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
2:41.90 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Mitchyn, Anna 13 |
2) Bradley, Shannon 13 |
3) Norville, Charlotte 11 |
4) Peart, Sarah 13 |
|
4 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
3:19.30 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Sarah 13 |
2) Watson, Danielle 12 |
3) Watson, Georgina 12 |
4) Halbert, Jessica 13 |
|
|
Event 12 Boys 6-13 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
2:28.36 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Spencer-Hall, Nathan 10 |
2) Powell, David 13 |
3) Chang, John 13 |
4) Nevill, William 13 |
|
2 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
2:50.90 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Tudor, Timothy Lee 13 |
2) Clayton-Barker, Connor 12 |
3) Wellings, Robert 12 |
4) Jevons, Max 12 |
|
3 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
2:55.79 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Russell, James 12 |
2) Bowen, Rhys 10 |
3) Colling, Thomas 10 |
4) Edmands, Sam 11 |
|
--- |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Bratt, Jamie 11 |
2) Stafford, Dominic 12 |
3) Ceuppens, John 11 |
4) Dodson, Billy L 12 |
|
|
Event 13 Girls 6-11 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
3:01.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Burnham, Isabella 11 |
2) Byron, Victoria C 11 |
3) Taylor, Nicole 11 |
4) Mulligan, Kathryn 11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
3:01.89 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Emeny, Rebecca 10 |
2) Mcatominey, Hannah 11 |
3) Timmis, Francesca 10 |
4) Marr, Laura 11 |
|
3 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
3:11.23 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Hodson, Grace 11 |
2) Jones, Hannah 10 |
3) Howard, Lily 10 |
4) Coe, Rebecca 11 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:35.54 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Lowery, Katie 9 |
2) Coles, Bronnen 11 |
3) Porter, Verity 9 |
4) Dunn, Victoria 11 |
|
|
Event 14 Boys 6-11 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
3:09.74 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Wilkins, Danny 11 |
2) Needham, Daniel 11 |
3) Holland, Harry A 11 |
4) Podmore, Harry 11 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
3:29.54 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Hales, Thomas 9 |
2) Marr, Thomas 11 |
3) Spencer-Hall, Nathan 10 |
4) Marr, Daniel 11 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #3: 8.2 Arms not brought forward together - fly |
|
|
1) Edmands, Sam 11 |
2) Bowen, Rhys 10 |
3) Bowers, Jake 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #3: 8.3 Movements of the legs not simultaneous - fly |
|
|
1) Peart, Mark 10 |
2) Wilson, Matthew 11 |
3) Slater, Cameron 11 |
4) Bayes, Jack 10 |
|
|
Event 15 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
46.40 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
McEwan, Catherine |
9 |
|
Dane Valley SC |
|
47.69 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Clarke, Olivia |
10 |
|
Nantwich SC |
|
52.81 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Sissons, Fran |
9 |
|
Buxton & District SC |
|
56.65 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Wolding, Lucy |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
1:00.64 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 16 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
46.40 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maybury, Kyle |
10 |
|
Dane Valley SC |
|
47.22 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
49.84 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hole, Matthew |
10 |
|
Nantwich SC |
|
54.98 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Mellor, Ryan |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
58.26 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 17 Girls 6-11 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
47.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mcatominey, Hannah |
11 |
|
Nantwich SC |
|
47.25 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Norville, Charlotte |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
48.59 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Byron, Victoria C |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
50.10 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Jones, Hannah |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
53.15 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 18 Boys 6-11 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
47.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Needham, Daniel |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
54.37 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Marr, Thomas |
11 |
|
Nantwich SC |
|
55.18 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
55.75 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Wilson, Matthew |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) |
|
|
Event 19 Girls 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
36.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halbert, Jessica |
13 |
|
Buxton & District SC |
|
38.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hogg, Niamh L |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
39.11 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Chang, Maria |
12 |
|
Nantwich SC |
|
45.25 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Mitchyn, Anna |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
51.99 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 20 Boys 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
36.70 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ceuppens, John |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
38.13 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Tudor, Timothy Lee |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
42.04 |
|
5 |
|
|
|
|
(Event 20 Boys 6-13 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nevill, William |
13 |
|
Nantwich SC |
|
45.25 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Edmands, Sam |
11 |
|
Buxton & District SC |
|
46.70 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 21 Women 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
35.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Goodwin, Sophie M |
15 |
|
Dane Valley SC |
|
36.69 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Talbot, Rebeccah |
17 |
|
Nantwich SC |
|
37.50 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mellor, Lauren |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
47.97 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Doig, Fiona |
14 |
|
Buxton & District SC |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
Event 22 Men 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Muir-Cochrane, Conor |
14 |
|
Buxton & District SC |
|
34.31 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Coutts, Scott |
13 |
|
Dane Valley SC |
|
35.66 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Stone, Daniel |
14 |
|
Nantwich SC |
|
37.53 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Russell, Thomas |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
45.91 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 23 Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
1:34.41 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Johnson, Amy 10 |
2) Bingle, Rebbecca 9 |
3) McNeil, Lauren 9 |
4) Needham, Freya 9 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
1:34.88 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Olivia 10 |
2) Timmis, Francesca 10 |
3) Holden, Polly 9 |
4) Nevill, Hannah 10 |
|
3 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
1:38.95 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Pietersma, Larissa 10 |
2) Banks, Annie E 10 |
3) Dodson, Phoebe E 9 |
4) Bratt, Jessica 9 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Meakin, Alisha Amber 9 |
2) Wolding, Lucy 10 |
3) Trussler, Rachel 10 |
4) Slater, Rachel 9 |
|
|
Event 24 Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
1:36.43 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Abrahamse, Micheal 10 |
2) Maybury, Kyle 10 |
3) Coutts, Angus 10 |
4) Bleackley, Adam J 10 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
1:38.79 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Ryder-Dawson, Samuel 9 |
2) Bowen, Rhys 10 |
3) Bowers, Jake 10 |
4) Dawson, Ben 9 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
1:39.35 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Geary, Fionn 10 |
2) Holland, Luke 9 |
3) Holmes, Oliver 9 |
4) Wardle, Alexander 9 |
|
--- |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 25 Women 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:23.86 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Goodwin, Sophie M 15 |
2) Rodaway, Emma 13 |
3) Yates, Samantha 14 |
4) Ceuppens, Constance 17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
2:32.46 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Allsop, Sian 14 |
2) Mycock, Verity 16 |
3) Longden, Emma 12 |
4) Halbert, Jessica 13 |
|
3 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
2:39.44 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Talbot, Rebeccah 17 |
2) Owen, Sarah 16 |
3) Wilmer, Emma 14 |
4) Axon, Abigail 18 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:13.18 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Mellor, Lauren 13 |
2) Bradley, Shannon 13 |
3) Saville, Emma 14 |
4) Peart, Sarah 13 |
|
|
Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
2:17.34 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Short, Nicholas 16 |
2) Mycock, Warren 13 |
3) Mycock, Rowan 14 |
4) Bainbridge, Nicholas 15 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:35.18 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Devaney, Patrick 14 |
2) Coutts, Scott 13 |
3) Balcombe, Eliott J 16 |
4) Stafford, Dominic 12 |
|
(Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
2:40.50 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Chang, John 13 |
2) Stone, Daniel 14 |
3) Barwick, Luke 14 |
4) Chang, Luke 15 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Peart, Samuel 15 |
2) Hawkins, Robert 14 |
3) Watson, Thomas 15 |
4) Russell, Thomas 15 |
|
|
Event 27 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
51.30 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johnson, Amy |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
52.50 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Timmis, Francesca |
10 |
|
Nantwich SC |
|
52.64 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Banks, Annie E |
10 |
|
Dane Valley SC |
|
53.81 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Lowery, Katie |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
1:00.69 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 28 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
51.30 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bowers, Jake |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
55.77 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Wardle, Alexander |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
55.90 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Gittens, James |
10 |
|
Dane Valley SC |
|
58.52 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hole, Matthew |
10 |
|
Nantwich SC |
|
1:00.98 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 29 Girls 6-11 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
41.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Howard, Lily |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
43.37 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Emeny, Rebecca |
10 |
|
Nantwich SC |
|
45.53 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Taylor, Nicole |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
51.17 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Trussler, Rachel |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
1:01.30 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 30 Boys 6-11 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
41.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Podmore, Harry |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
46.19 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Slater, Cameron |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
46.22 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
10 |
|
Nantwich SC |
|
48.56 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bowen, Rhys |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
50.59 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 31 Girls 6-13 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platt, Annabel |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
36.91 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitchyn, Anna |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
39.38 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Perris-Redding, Georgie |
12 |
|
Nantwich SC |
|
39.85 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Watson, Danielle |
12 |
|
Buxton & District SC |
|
1:02.85 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 32 Boys 6-13 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
33.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nevill, William |
13 |
|
Nantwich SC |
|
34.86 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Dodson, Billy L |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
35.37 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wellings, Robert |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
46.33 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Ryder-Dawson, Samuel |
9 |
|
Buxton & District SC |
|
49.25 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
39.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodaway, Emma |
13 |
|
Dane Valley SC |
|
39.94 |
|
6 |
|
|
|
|
(Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Owen, Sarah |
16 |
|
Nantwich SC |
|
45.46 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Saville, Emma |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
52.96 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Carrter, Rachel |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
1:02.99 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 34 Men 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
37.20 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Short, Nicholas |
16 |
|
Buxton & District SC |
|
38.14 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Balcombe, Eliott J |
16 |
|
Dane Valley SC |
|
40.57 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hawkins, Robert |
14 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
44.12 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Stone, Daniel |
14 |
|
Nantwich SC |
|
44.22 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 35 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
1:20.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Holden, Polly 9 |
2) Clarke, Olivia 10 |
3) Nevill, Hannah 10 |
4) Emeny, Rebecca 10 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
1:25.44 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Pietersma, Larissa 10 |
2) Dodson, Phoebe E 9 |
3) Bratt, Jessica 9 |
4) McEwan, Catherine 9 |
|
3 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
1:28.88 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Sissons, Fran 9 |
2) Bingle, Rebbecca 9 |
3) McNeil, Lauren 9 |
4) Johnson, Amy 10 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
1:33.18 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Wolding, Lucy 10 |
2) Slater, Rachel 9 |
3) Meakin, Alisha Amber 9 |
4) Porter, Verity 9 |
|
|
Event 36 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
1:20.94 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Maybury, Kyle 10 |
2) Coutts, Angus 10 |
3) Abrahamse, Micheal 10 |
4) Bleackley, Adam J 10 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
1:22.36 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Dawson, Ben 9 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Bowen, Rhys 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
4.4 Start before starting signal |
|
|
1) Mellor, Ryan 10 |
2) Wardle, Alexander 9 |
3) Peart, Mark 10 |
4) Geary, Fionn 10 |
|
|
Event 37 Girls 6-13 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
3:00.07 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Hannah 12 |
2) Day, Jessica 12 |
3) Hogg, Niamh L 12 |
4) Platt, Annabel 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
3:01.64 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Chang, Maria 12 |
2) Piggott, Abbi 11 |
3) Clarke, Emily 13 |
4) Perris-Redding, Georgie 12 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:17.24 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Coles, Bronnen 11 |
2) Bradley, Shannon 13 |
3) Peart, Sarah 13 |
4) Mitchyn, Anna 13 |
|
4 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
3:25.70 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Watson, Danielle 12 |
2) Watson, Georgina 12 |
3) Halbert, Jessica 13 |
4) Jones, Sarah 13 |
|
|
Event 38 Boys 6-13 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:43.62 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Stafford, Dominic 12 |
2) Coutts, Scott 13 |
3) Ceuppens, John 11 |
4) Dodson, Billy L 12 |
|
2 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
3:01.50 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Powell, David 13 |
2) Chang, John 13 |
3) Nevill, William 13 |
4) Spencer-Hall, Nathan 10 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:17.74 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Jevons, Max 12 |
2) Wellings, Robert 12 |
3) Tudor, Timothy Lee 13 |
4) Clayton-Barker, Connor 12 |
|
4 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
3:21.67 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Bowen, Rhys 10 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Edmands, Sam 11 |
4) Russell, James 12 |
|
|
Event 39 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
40.90 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nevill, Hannah |
10 |
|
Nantwich SC |
|
42.06 |
|
6 |
|
|
|
|
(Event 39 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bingle, Rebbecca |
9 |
|
Buxton & District SC |
|
44.27 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Meakin, Alisha Amber |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
50.10 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Dodson, Phoebe E |
9 |
|
Dane Valley SC |
|
51.62 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 40 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
40.90 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bleackley, Adam J |
10 |
|
Dane Valley SC |
|
41.38 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hales, Thomas |
9 |
|
Nantwich SC |
|
46.44 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Colling, Thomas |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
48.16 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Holmes, Oliver |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
50.94 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 41 Girls 6-11 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
37.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mulligan, Kathryn |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
36.90 |
|
OVR |
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hodson, Grace |
11 |
|
Buxton & District SC |
|
38.19 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Timmis, Francesca |
10 |
|
Nantwich SC |
|
39.59 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Dunn, Victoria |
11 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
50.68 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 42 Boys 6-11 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
37.10 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bowen, Rhys |
10 |
|
Buxton & District SC |
|
38.95 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Holland, Harry A |
11 |
|
Dane Valley SC |
|
39.21 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Bayes, Jack |
10 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
39.28 |
|
4 |
|
|
|
|
--- |
|
Marr, Thomas |
11 |
|
Nantwich SC |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.1 A swimmer did not cover the whole distance – DNF |
|
|
Event 43 Girls 6-13 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
38.60 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clarke, Emily |
13 |
|
Nantwich SC |
|
39.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jones, Sarah |
13 |
|
Buxton & District SC |
|
43.43 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Jones, Hannah |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
52.40 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bradley, Shannon |
13 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
53.43 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 44 Boys 6-13 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
38.60 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jevons, Max |
12 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
40.63 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Stafford, Dominic |
12 |
|
Dane Valley SC |
|
41.62 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Powell, David |
13 |
|
Nantwich SC |
|
44.88 |
|
4 |
|
|
|
|
|
Event 45 Women 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
33.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mycock, Verity |
16 |
|
Buxton & District SC |
|
34.33 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Yates, Samantha |
14 |
|
Dane Valley SC |
|
35.74 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer, Emma |
14 |
|
Nantwich SC |
|
42.00 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Porter, Verity |
9 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
49.95 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 46 Men 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
31.50 |
|
OVR |
|
|
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Balcombe, Eliott J |
16 |
|
Dane Valley SC |
|
33.67 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Bainbridge, Nicholas |
15 |
|
Buxton & District SC |
|
35.48 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Barwick, Luke |
14 |
|
Nantwich SC |
|
38.17 |
|
4 |
|
|
|
|
(Event 46 Men 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Samuel |
15 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
41.51 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 47 Girls 6-11 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
2:42.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Mcatominey, Hannah 11 |
2) Marr, Laura 11 |
3) Emeny, Rebecca 10 |
4) Timmis, Francesca 10 |
|
2 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:44.32 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Taylor, Nicole 11 |
2) Byron, Victoria C 11 |
3) Mulligan, Kathryn 11 |
4) McEwan, Catherine 9 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:01.41 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Coles, Bronnen 11 |
2) Norville, Charlotte 11 |
3) Trussler, Rachel 10 |
4) Dunn, Victoria 11 |
|
--- |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Hodson, Grace 11 |
2) Carrter, Rachel 10 |
3) Coe, Rebecca 11 |
4) Howard, Lily 10 |
|
|
Event 48 Boys 6-11 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:43.32 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Podmore, Harry 11 |
2) Holland, Harry A 11 |
3) Needham, Daniel 11 |
4) Wilkins, Danny 11 |
|
2 |
|
Buxton & District SC |
|
A |
|
3:04.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Edmands, Sam 11 |
2) Bowers, Jake 10 |
3) Bowen, Rhys 10 |
4) Colling, Thomas 10 |
|
3 |
|
Sandbach Sharks SC |
|
A |
|
3:09.10 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Slater, Cameron 11 |
2) Mellor, Ryan 10 |
3) Bayes, Jack 10 |
4) Wilson, Matthew 11 |
|
--- |
|
Nantwich SC |
|
A |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
4.4 Start before starting signal |
|
|
1) Hales, Thomas 9 |
2) Marr, Daniel 11 |
3) Marr, Thomas 11 |
4) Spencer-Hall, Nathan 10 |
|
|
Event 49 Girls 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
|
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dane Valley SC |
|
A |
|
2:09.70 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Yates, Samantha 14 |
2) Ceuppens, Constance 17 |
3) Goodwin, Sophie M 15 |
4) Rodaway, Emma 13 |
|