|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peak and Plain Assn Champ Meet |
Hy-Tek's MEET MANAGER 9:10 PM 19/06/2011 Page 1 |
|
Peak & Plain Celebration 2011 - 18/06/2011 |
|
|
|
Results |
|
|
|
Event 1 Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livermore, Anna |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
19.00 |
|
18.10 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Capper, Olivia |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
19.00 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Cooney, Rachel |
10 |
|
Knutsford Vikings |
21.69 |
|
20.64 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Spencer-Hall, Ellen |
9 |
|
Nantwich Seals |
22.40 |
|
22.07 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Roberts, Emily B |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
23.99 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 2 Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fox-Marrs, Jack W |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
18.16 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Gee, Charlton |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
26.15 |
|
23.54 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Jenkins, Oliver |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
26.82 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Nanda, Tom |
9 |
|
Knutsford Vikings |
36.99 |
|
34.02 |
|
3 |
|
|
|
|
--- |
|
Wilne, Jack |
9 |
|
Nantwich Seals |
28.14 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.2 Arms not brought forward together |
|
|
Event 3 Women 100 SC Meter IM Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simms, Beth |
12 |
|
Knutsford Vikings |
1:19.16 |
|
1:17.90 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Jones, Eleanor |
12 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
1:17.96 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Astbury, Hannah |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
1:19.15 |
|
1:18.18 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Jevons, Emily |
16 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
1:21.83 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Webb, Shannon |
14 |
|
Nantwich Seals |
1:24.64 |
|
1:24.70 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 4 Men 100 SC Meter IM Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bloor, Thomas P |
14 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
1:10.59 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Peart, Sam |
17 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
1:14.49 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mandmets, Mihkel |
14 |
|
Trafford Metro Bor SC |
1:15.41 |
|
1:15.52 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Chang, Luke |
17 |
|
Nantwich Seals |
1:20.77 |
|
1:16.32 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Allanson, Edward |
16 |
|
Knutsford Vikings |
1:15.97 |
|
1:18.58 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 5 Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Turnock, Isabel |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
40.75 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Edmondson, Rachel |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
40.96 |
|
41.01 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Howarth, Amy Louise |
11 |
|
Knutsford Vikings |
42.06 |
|
42.45 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Cork, Francesca |
11 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
43.05 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Slater, Rachel N |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
48.21 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 6 Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lengyel, Toby |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
41.11 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Partington, Cameron |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
43.56 |
|
42.90 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Baldry, Alexander |
11 |
|
Knutsford Vikings |
43.68 |
|
44.92 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Deegan, Jack |
11 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
45.00 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Johnson, George |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
49.68 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 7 Girls 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robertson, Ailish |
13 |
|
Knutsford Vikings |
43.41 |
|
43.70 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timmis, Francesca |
12 |
|
Nantwich Seals |
44.07 |
|
44.07 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Sutton, Molly |
13 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
44.18 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Rowlinson, Abigail |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
44.32 |
|
3 |
|
|
|
|
(Event 7 Girls 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosser, Eve |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
44.45 |
|
44.33 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 8 Boys 13 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rowlinson, Samuel |
12 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
40.33 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Jones, Samuel |
12 |
|
Knutsford Vikings |
42.15 |
|
40.52 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Corbishley, Simon N |
12 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
43.77 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Gent, Freddie |
12 |
|
Trafford Metro Bor SC |
45.76 |
|
44.70 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Selby, Thomas |
12 |
|
Nantwich Seals |
57.66 |
|
1:00.16 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 9 Women 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Archer, Isobel |
12 |
|
Trafford Metro Bor SC |
31.56 |
|
31.28 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Allanson, Phoebe |
14 |
|
Knutsford Vikings |
32.01 |
|
32.08 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Paxton, Helen |
17 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
32.66 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Jevons, Emily |
16 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
32.83 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Shepherd, Megan |
15 |
|
Nantwich Seals |
32.92 |
|
33.17 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 10 Men 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Redman, Mark |
41 |
|
Trafford Metro Bor SC |
NT |
|
27.96 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Paxton, David |
14 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
29.78 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Tudor, Tim L |
15 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
30.01 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Butler, Christopher |
16 |
|
Knutsford Vikings |
29.43 |
|
30.03 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Davies, Robert |
15 |
|
Nantwich Seals |
31.50 |
|
30.85 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 11 Girls 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:12.40 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Eleanor 12 |
2) Hitchen, Bethany 13 |
3) Sutton, Molly 13 |
4) Turnock, Isabel 11 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:20.36 |
|
2:12.66 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Nightingale, Nadia 13 |
2) Hartland, Ellie 13 |
3) Rosser, Eve 13 |
4) Lillas, Georgia 12 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:23.24 |
|
2:15.18 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Ladley, Lucy 12 |
2) Smith, May 12 |
3) Rowlands, Charlotte 13 |
4) Hall, Finnula 12 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:29.05 |
|
2:19.17 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Cooney, Hannah 12 |
2) Robertson, Ailish 13 |
3) Snook, Angharad 13 |
4) Simms, Beth 12 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:47.75 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Lucy 12 |
2) Rowlinson, Abigail 11 |
3) Meredith, Anja 13 |
4) Hawkins, Olivia 12 |
|
|
Event 12 Boys 13 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:13.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Slater, Cameron 13 |
2) Rowlinson, Samuel 12 |
3) Shenton, Oliver 13 |
4) Siddons, Samuel 13 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:18.41 |
|
2:14.98 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) O'Brien, Adam 13 |
2) Staunton, William 12 |
3) Burns, Mason 12 |
4) Partington, Keaton 12 |
|
3 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:19.20 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Emery-Hyson, Cameron 11 |
2) Preston, Ross 12 |
3) Moorhouse, James 11 |
4) Fox-Marrs, Jack W 10 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:16.03 |
|
2:20.15 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Salzwedel, Kieran 12 |
2) Thomson, William 12 |
3) Johnson, Calum 13 |
4) Jones, Samuel 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13 Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:51.44 |
|
2:47.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Edmondson, Rachel 10 |
2) Ryan, Ella 11 |
3) Odiowei, Hannah 11 |
4) Smith, Rachael 11 |
|
(Event 13 Girls 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:51.96 |
|
2:57.99 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
2) Lynes, Becky 11 |
3) Howarth, Amy Louise 11 |
4) Moston, Rebecca 11 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:57.16 |
|
3:03.82 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Spencer-Hall, Ellen 9 |
2) Croft, Lucy 11 |
3) Cork, Francesca 11 |
4) Fradley, Hannah 11 |
|
4 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:24.86 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Jessica 11 |
2) Hulme, Jodie 9 |
3) Wyatt, Amy 11 |
4) Ferris, Charlotte 9 |
|
--- |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stroke Infraction swimmer #1: 6.2 Left position on the back (other than to initi |
|
|
1) Roberts, Emily B 10 |
2) Rowlinson, Abigail 11 |
3) Slater, Rachel N 11 |
4) Walsh, Helena 11 |
|
|
Event 14 Boys 11 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:48.64 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Lengyel, Toby 11 |
2) Riley, Conner J 11 |
3) Holmes, Oliver 11 |
4) Goodby, Micheal 11 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:58.34 |
|
2:55.59 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Woodford, George 11 |
2) Swift, Max 11 |
3) Partington, Cameron 11 |
4) Redman, Ben 11 |
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:49.15 |
|
3:02.37 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Nanda, Sam 11 |
2) Baldry, Alexander 11 |
3) Allanson, Max 11 |
4) Homer, Angus 11 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
3:08.53 |
|
3:22.50 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Deegan, Jack 11 |
2) Pointon, Joseph 10 |
3) Hales, Thomas 11 |
4) Clifton, Ben 11 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:25.49 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Johnson, George 10 |
2) Deathridge, Edward 10 |
3) Wardle, Alexander 11 |
4) Jenkins, Oliver 10 |
|
|
Event 15 Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lengyel, Olivia R |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
41.01 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Richardson, Emily |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
46.90 |
|
42.98 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Simms, Anna |
10 |
|
Knutsford Vikings |
47.25 |
|
45.50 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Spencer-Hall, Ellen |
9 |
|
Nantwich Seals |
48.53 |
|
48.70 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Richards, Matilda |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
58.77 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 16 Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johnson, George |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
47.79 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Mitchell, Benjamin |
10 |
|
Knutsford Vikings |
47.81 |
|
48.86 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Kerans, Edward |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
50.36 |
|
48.88 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Pullen, Lewis |
9 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
57.10 |
|
3 |
|
|
|
|
--- |
|
O'Neill, Euan |
9 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
Event 17 Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rowlinson, Abigail |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
45.24 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Ryan, Ella |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
48.44 |
|
48.53 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Moston, Rebecca |
11 |
|
Knutsford Vikings |
48.59 |
|
49.03 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Wyatt, Amy |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
53.37 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Croft, Lucy |
11 |
|
Nantwich Seals |
59.13 |
|
54.88 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 18 Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moorhouse, James |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
46.82 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Woodford, George |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
48.30 |
|
47.21 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Allanson, Max |
11 |
|
Knutsford Vikings |
49.01 |
|
48.77 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Hales, Thomas |
11 |
|
Nantwich Seals |
52.40 |
|
50.26 |
|
3 |
|
|
|
|
(Event 18 Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Deathridge, Edward |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
59.28 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 19 Girls 13 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rowlands, Charlotte |
13 |
|
Nantwich Seals |
35.46 |
|
36.01 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hitchen, Bethany |
13 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
36.37 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Donnelly, Jasmine |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
36.36 |
|
36.57 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Marshall, Valerie |
12 |
|
Knutsford Vikings |
40.76 |
|
39.87 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Slater, Rachel N |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
1:02.90 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 20 Boys 13 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Partington, Keaton |
12 |
|
Trafford Metro Bor SC |
41.00 |
|
38.61 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Johnson, Calum |
13 |
|
Knutsford Vikings |
40.84 |
|
41.59 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
12 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
42.01 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Preston, Ross |
12 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
43.44 |
|
3 |
|
|
|
|
--- |
|
Shenton, Oliver |
13 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
8.3 Alternating movement of legs or feet |
|
|
Event 21 Women 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jevons, Emily |
16 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
36.70 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Allanson, Phoebe |
14 |
|
Knutsford Vikings |
37.00 |
|
36.95 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Neild, Amy |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
37.27 |
|
37.28 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Dalgarno, Mae |
19 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
37.53 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Clarke, Emily |
15 |
|
Nantwich Seals |
37.50 |
|
38.98 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 22 Men 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hardern, Ian |
42 |
|
Trafford Metro Bor SC |
NT |
|
31.90 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Stone, Dan |
16 |
|
Nantwich Seals |
32.85 |
|
32.35 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Walker, James |
15 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
32.55 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bland, Michael |
15 |
|
Knutsford Vikings |
34.00 |
|
33.60 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Bottomley, James |
17 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
33.92 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 23 Girls 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
1:17.20 |
|
1:22.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Dykes, Olivia 9 |
2) Barnard, Megan 10 |
3) Livermore, Anna 10 |
4) Hughes, Megan 9 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:27.56 |
|
1:29.16 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Georgina 9 |
2) Simms, Anna 10 |
3) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
4) Cooney, Rachel 10 |
|
3 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:37.34 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Hulme, Jodie 9 |
2) Young, Alicia 9 |
3) Lengyel, Olivia R 10 |
4) Ferris, Charlotte 9 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
B |
NT |
|
XDQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Spencer-Hall, Ellen 9 |
2) Whitlow, Eleanor 10 |
|
4) Shenton, Floss 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24 Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:24.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) O'Neill, Euan 9 |
2) Copeland, Jacob 9 |
3) Fox-Marrs, Jack W 10 |
4) Ball, Cameron 9 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
1:25.89 |
|
1:34.28 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Gee, Charlton 10 |
2) Anderson, Oscar 10 |
3) Kerans, Edward 10 |
4) Mulholland, James 9 |
|
(Event 24 Boys 10 & Under 100 SC Meter Medley Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:30.61 |
|
1:42.13 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Mitchell, Benjamin 10 |
2) Hogg, Miles 10 |
3) Kerr, Ruari 10 |
4) Wilkie, Scott 9 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:35.92 |
|
1:47.65 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Stubbs, Joshua 10 |
2) Selby, Peter 9 |
3) Wilne, Jack 9 |
4) Pullen, Lewis 9 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:54.44 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Shenton, Matthew 9 |
2) Jenkins, Oliver 10 |
3) Deathridge, Edward 10 |
4) Briscall, Aron 8 |
|
|
Event 25 Women 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:25.26 |
|
2:25.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Neild, Amy 13 |
2) Astbury, Hannah 13 |
3) Chandler, Danielle 17 |
4) Archer, Isobel 12 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:32.37 |
|
2:26.16 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Allanson, Phoebe 14 |
2) Buckley, Grace 18 |
3) Simms, Beth 12 |
4) Mason, Georgia 14 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:25.76 |
|
2:27.78 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Clarke, Emily 15 |
2) Mcatominey, Hannah 13 |
3) Emeny, Rebecca 12 |
4) Shepherd, Megan 15 |
|
4 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:36.46 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Dalgarno, Mae 19 |
2) Sutton, Molly 13 |
3) Powell, Amy 15 |
4) Paxton, Helen 17 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:14.41 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Slater, Rachel N 11 |
2) Peart, Sarah 15 |
3) Webb, Millie 10 |
4) Jevons, Emily 16 |
|
|
Event 26 Men 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:15.01 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Bottomley, James 17 |
2) Peart, Sam 17 |
3) Tudor, Tom S 19 |
4) Tudor, Tim L 15 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:17.22 |
|
2:16.39 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Butler, Christopher 16 |
2) Leech, Michael 14 |
3) Bland, Michael 15 |
4) Allanson, Edward 16 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:14.50 |
|
2:17.95 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Stone, Dan 16 |
2) Molyneux, Toby 16 |
3) Chang, Luke 17 |
4) Davies, Robert 15 |
|
4 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:18.79 |
|
2:19.05 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Hardern, Ian 42 |
2) Mandmets, Mihkel 14 |
3) O'Gorman, Nick 14 |
4) Spilsbury, Dominic 14 |
|
--- |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Walker, James 15 |
2) Corbishley, Simon N 12 |
3) Bloor, Thomas P 14 |
4) Paxton, David 14 |
|
|
Event 27 Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Barnard, Megan |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
50.78 |
|
50.48 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Clarke, Georgina |
9 |
|
Knutsford Vikings |
55.93 |
|
54.80 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hulme, Jodie |
9 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
1:01.77 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Whitlow, Eleanor |
10 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
1:04.78 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Webb, Millie |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
1:08.21 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 28 Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anderson, Oscar |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
52.32 |
|
49.92 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fox-Marrs, Jack W |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
53.74 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hogg, Miles |
10 |
|
Knutsford Vikings |
58.31 |
|
1:03.53 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Selby, Peter |
9 |
|
Nantwich Seals |
1:00.72 |
|
1:03.55 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Jenkins, Oliver |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
1:05.53 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 29 Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Odiowei, Hannah |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
42.88 |
|
39.87 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Turnock, Isabel |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
40.47 |
|
5 |
|
|
|
|
(Event 29 Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak) |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cork, Francesca |
11 |
|
Nantwich Seals |
44.75 |
|
42.98 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Howarth, Amy Louise |
11 |
|
Knutsford Vikings |
42.88 |
|
46.88 |
|
3 |
|
|
|
|
|
Event 30 Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holmes, Oliver |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
41.44 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Partington, Cameron |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
42.13 |
|
41.45 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Hales, Thomas |
11 |
|
Nantwich Seals |
44.41 |
|
44.38 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Wardle, Alexander |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
47.51 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Allanson, Max |
11 |
|
Knutsford Vikings |
48.11 |
|
48.46 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 31 Girls 13 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jones, Eleanor |
12 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
31.82 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hall, Finnula |
12 |
|
Nantwich Seals |
36.16 |
|
32.88 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Nightingale, Nadia |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
33.63 |
|
33.73 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Snook, Angharad |
13 |
|
Knutsford Vikings |
34.20 |
|
34.37 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Meredith, Anja |
13 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
37.32 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 32 Boys 13 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
O'Brien, Adam |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
32.18 |
|
30.65 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Jones, Samuel |
12 |
|
Knutsford Vikings |
32.40 |
|
31.41 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Rowlinson, Samuel |
12 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
34.13 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Emery-Hyson, Cameron |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
34.18 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Selby, Thomas |
12 |
|
Nantwich Seals |
47.76 |
|
47.65 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 33 Women 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buckley, Grace |
18 |
|
Knutsford Vikings |
41.60 |
|
41.04 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Mcatominey, Hannah |
13 |
|
Nantwich Seals |
41.03 |
|
41.44 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Astbury, Hannah |
13 |
|
Trafford Metro Bor SC |
41.59 |
|
41.58 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Peart, Sarah |
15 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
43.29 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Powell, Amy |
15 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
44.23 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 34 Men 50 SC Meter Breaststroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peart, Sam |
17 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
36.39 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Molyneux, Toby |
16 |
|
Nantwich Seals |
38.45 |
|
38.41 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Mandmets, Mihkel |
14 |
|
Trafford Metro Bor SC |
38.52 |
|
39.60 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Bloor, Thomas P |
14 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
39.65 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Leech, Michael |
14 |
|
Knutsford Vikings |
41.38 |
|
40.45 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 35 Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
1:13.63 |
|
1:16.83 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Dykes, Olivia 9 |
2) Richardson, Emily 10 |
3) Hughes, Megan 9 |
4) Livermore, Anna 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:23.49 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Capper, Olivia 10 |
2) Young, Alicia 9 |
3) Hulme, Jodie 9 |
4) Ferris, Charlotte 9 |
|
--- |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:15.95 |
|
X1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
1) Cooney, Rachel 10 |
2) Simms, Anna 10 |
3) Clarke, Georgina 9 |
4) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:20.03 |
|
X1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
1) Shenton, Floss 10 |
2) Whitlow, Eleanor 10 |
3) Spencer-Hall, Ellen 9 |
|
|
Event 36 Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:16.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) O'Neill, Euan 9 |
2) Ball, Cameron 9 |
3) Copeland, Jacob 9 |
4) Corbishley, Alex 9 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
1:13.93 |
|
1:25.10 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Gee, Charlton 10 |
2) Anderson, Oscar 10 |
3) Mulholland, James 9 |
4) Kerans, Edward 10 |
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
1:17.30 |
|
1:27.30 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Kerr, Ruari 10 |
2) Wilkie, Scott 9 |
3) Nanda, Tom 9 |
4) Hogg, Miles 10 |
|
4 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:27.72 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Johnson, George 10 |
2) Briscall, Aron 8 |
3) Shenton, Matthew 9 |
4) Deathridge, Edward 10 |
|
5 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:28.18 |
|
1:47.15 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Wilne, Jack 9 |
2) Selby, Peter 9 |
3) Stubbs, Joshua 10 |
4) Pullen, Lewis 9 |
|
|
Event 37 Girls 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:33.89 |
|
2:30.07 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Hartland, Ellie 13 |
2) Rosser, Eve 13 |
3) Donnelly, Jasmine 13 |
4) Lillas, Georgia 12 |
|
2 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:36.08 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Eleanor 12 |
2) Sutton, Molly 13 |
3) Hitchen, Bethany 13 |
4) Turnock, Isabel 11 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:38.98 |
|
2:40.97 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Timmis, Francesca 12 |
2) Smith, May 12 |
3) Rowlands, Charlotte 13 |
4) Ladley, Lucy 12 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:46.66 |
|
2:49.51 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Cooney, Hannah 12 |
2) Robertson, Ailish 13 |
3) Marshall, Valerie 12 |
4) Snook, Angharad 13 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:37.14 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Jones, Lucy 12 |
2) Walsh, Helena 11 |
3) Meredith, Anja 13 |
4) Hawkins, Olivia 12 |
|
|
Event 38 Boys 13 & Under 200 SC Meter Medley Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:31.32 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Slater, Cameron 13 |
2) Rowlinson, Samuel 12 |
3) Shenton, Oliver 13 |
4) Siddons, Samuel 13 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:40.86 |
|
2:35.00 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Stephenson, Alex 13 |
2) Jones, Samuel 12 |
3) Johnson, Calum 13 |
4) Salzwedel, Kieran 12 |
|
3 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:44.06 |
|
2:46.13 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Burns, Mason 12 |
2) Gent, Freddie 12 |
3) O'Brien, Adam 13 |
4) Staunton, William 12 |
|
--- |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Emery-Hyson, Cameron 11 |
2) Corbishley, Simon N 12 |
3) Preston, Ross 12 |
4) Fox-Marrs, Jack W 10 |
|
|
Event 39 Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Capper, Olivia |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
37.38 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Richardson, Emily |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
38.96 |
|
38.60 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Cooney, Rachel |
10 |
|
Knutsford Vikings |
41.43 |
|
39.44 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Shenton, Floss |
10 |
|
Nantwich Seals |
43.06 |
|
41.02 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Roberts, Emily B |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
45.41 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 40 Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
O'Neill, Euan |
9 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
36.49 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitchell, Benjamin |
10 |
|
Knutsford Vikings |
41.78 |
|
41.01 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Stubbs, Joshua |
10 |
|
Nantwich Seals |
45.22 |
|
41.95 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Kerans, Edward |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
41.16 |
|
43.11 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Deathridge, Edward |
10 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
46.59 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 41 Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lengyel, Olivia R |
10 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
34.92 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Zdolyny, Elysia |
10 |
|
Trafford Metro Bor SC |
37.32 |
|
37.76 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Lynes, Becky |
11 |
|
Knutsford Vikings |
39.32 |
|
38.53 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Croft, Lucy |
11 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
39.15 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Walsh, Helena |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
45.35 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 42 Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wardle, Alexander |
11 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
34.93 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Goodby, Micheal |
11 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
35.01 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Homer, Angus |
11 |
|
Knutsford Vikings |
40.17 |
|
38.51 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Redman, Ben |
11 |
|
Trafford Metro Bor SC |
39.30 |
|
40.96 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Clifton, Ben |
11 |
|
Nantwich Seals |
49.27 |
|
43.73 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 43 Girls 13 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lillas, Georgia |
12 |
|
Trafford Metro Bor SC |
37.53 |
|
37.57 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Hitchen, Bethany |
13 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
39.05 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Timmis, Francesca |
12 |
|
Nantwich Seals |
39.42 |
|
39.76 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Snook, Angharad |
13 |
|
Knutsford Vikings |
39.78 |
|
43.26 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Meredith, Anja |
13 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
43.95 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 44 Boys 13 & Under 50 SC Meter Backstroke Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Corbishley, Simon N |
12 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
37.63 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Siddons, Samuel |
13 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
37.93 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Partington, Keaton |
12 |
|
Trafford Metro Bor SC |
40.01 |
|
40.92 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Thomson, William |
12 |
|
Knutsford Vikings |
43.67 |
|
42.07 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Spencer-Hall, Nathan |
12 |
|
Nantwich Seals |
NT |
|
44.28 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 45 Women 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emeny, Rebecca |
12 |
|
Nantwich Seals |
34.53 |
|
34.75 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Mason, Georgia |
14 |
|
Knutsford Vikings |
35.59 |
|
35.65 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Chandler, Danielle |
17 |
|
Trafford Metro Bor SC |
34.84 |
|
35.67 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
Paxton, Helen |
17 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
39.24 |
|
3 |
|
|
|
|
5 |
|
Peart, Sarah |
15 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
39.73 |
|
2 |
|
|
|
|
|
Event 46 Men 50 SC Meter Butterfly Peak |
|
Name |
|
Age |
|
Team |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tudor, Tom S |
19 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
NT |
|
31.88 |
|
6 |
|
|
|
|
2 |
|
Stone, Dan |
16 |
|
Nantwich Seals |
34.52 |
|
33.18 |
|
5 |
|
|
|
|
3 |
|
Stephenson, Alex |
13 |
|
Knutsford Vikings |
34.03 |
|
34.10 |
|
4 |
|
|
|
|
4 |
|
O'Gorman, Nick |
14 |
|
Trafford Metro Bor SC |
35.23 |
|
35.02 |
|
3 |
|
|
|
|
--- |
|
Johnson, Gary |
23 |
|
Alsager Swimming Club |
NT |
|
X26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Event 47 Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:32.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Lengyel, Olivia R 10 |
2) Capper, Olivia 10 |
3) Wyatt, Amy 11 |
4) Jones, Jessica 11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:33.85 |
|
2:34.03 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Barnard, Megan 10 |
2) Richardson, Emily 10 |
3) Zdolyny, Elysia 10 |
4) Smith, Rachael 11 |
|
(Event 47 Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak) |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:34.55 |
|
2:40.51 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Glasby-Seddon, Lucy 10 |
2) Moston, Rebecca 11 |
3) Lynes, Becky 11 |
4) Howarth, Amy Louise 11 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:38.45 |
|
2:41.67 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Croft, Lucy 11 |
2) Cork, Francesca 11 |
3) Shenton, Floss 10 |
4) Fradley, Hannah 11 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:17.75 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Richards, Matilda 10 |
2) Walsh, Helena 11 |
3) Webb, Millie 10 |
4) Slater, Rachel N 11 |
|
|
Event 48 Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:29.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Moorhouse, James 11 |
2) Holmes, Oliver 11 |
3) Lengyel, Toby 11 |
4) Goodby, Micheal 11 |
|
2 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:36.83 |
|
2:38.19 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Woodford, George 11 |
2) Redman, Ben 11 |
3) Swift, Max 11 |
4) Partington, Cameron 11 |
|
3 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:39.61 |
|
2:41.38 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Homer, Angus 11 |
2) Baldry, Alexander 11 |
3) Nanda, Sam 11 |
4) Allanson, Max 11 |
|
4 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:56.06 |
|
2:55.30 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Clifton, Ben 11 |
2) Deegan, Jack 11 |
3) Stubbs, Joshua 10 |
4) Hales, Thomas 11 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
3:29.74 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Briscall, Aron 8 |
2) Shenton, Matthew 9 |
3) Jenkins, Oliver 10 |
4) Wardle, Alexander 11 |
|
|
Event 49 Women 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:08.60 |
|
2:08.80 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Archer, Isobel 12 |
2) Neild, Amy 13 |
3) Chandler, Danielle 17 |
4) Donnelly, Jasmine 13 |
|
2 |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:15.10 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Paxton, Helen 17 |
2) Powell, Amy 15 |
3) Sutton, Molly 13 |
4) Dalgarno, Mae 19 |
|
3 |
|
Nantwich Seals |
|
A |
2:08.66 |
|
2:15.53 |
|
4 |
|
|
|
|
|
1) Webb, Shannon 14 |
2) Shepherd, Megan 15 |
3) Emeny, Rebecca 12 |
4) Mcatominey, Hannah 13 |
|
4 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:14.22 |
|
2:16.28 |
|
3 |
|
|
|
|
|
1) Allanson, Phoebe 14 |
2) Mason, Georgia 14 |
3) Buckley, Grace 18 |
4) Simms, Beth 12 |
|
5 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
2:32.73 |
|
2 |
|
|
|
|
|
1) Jevons, Emily 16 |
2) Peart, Sarah 15 |
3) Rowlinson, Abigail 11 |
4) Walsh, Rosie 14 |
|
|
Event 50 Men 200 SC Meter Freestyle Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandbach Sharks Swimming Club |
|
A |
NT |
|
1:56.49 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Tudor, Tim L 15 |
2) Tudor, Tom S 19 |
3) Peart, Sam 17 |
4) Bottomley, James 17 |
|
2 |
|
Knutsford Vikings |
|
A |
2:00.38 |
|
2:01.33 |
|
5 |
|
|
|
|
|
1) Allanson, Edward 16 |
2) Butler, Christopher 16 |
3) Bland, Michael 15 |
4) Leech, Michael 14 |
|
--- |
|
Alsager Swimming Club |
|
A |
NT |
|
X1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
1) Johnson, Gary 23 |
2) Pickford, Sam 16 |
3) Walker, James 15 |
4) Fox-Marrs, Jack W 10 |
|
--- |
|
Nantwich Seals |
|
A |
1:58.20 |
|
X1:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
1) Chang, Luke 17 |
2) Molyneux, Toby 16 |
3) Davies, Robert 15 |
4) Stone, Dan 16 |
|
--- |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
1:41.50 |
|
DQ |
|
|
|
|
|
|
|
10.10 Feet or hand(s) in ASA Guidance lost touch with start place before preceding team-ma |
|
|
1) Mandmets, Mihkel 14 |
2) Spilsbury, Dominic 14 |
3) Redman, Mark 41 |
4) Scrivener, James 14 |
|
|
Event 51 Mixed 200 SC Meter Freestyle Cannon Relay Peak |
|
Team |
|
|
|
Relay |
|
Seed Time |
|
Finals Time |
|
Points |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trafford Metro Bor SC |
|
A |
2:11.40 |
|
2:11.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
1) Dykes, Olivia W9 |
2) Kerans, Edward M10 |
3) Zdolyny, Elysia W10 |
4) Woodford, George M11 |
|